Plan sprzątania domu. Jak przygotować mieszkanie do świąt? Od czego zacząć sprzątanie na święta

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny – właśnie przez te kilka dni nadarza się okazja do tego, by odwiedzić najbliższą rodzinę. Do świąt warto przygotować się w kilku aspektach.

od czego zacząć sprzątanie na święta

Zarówno tym duchowym jak i materialnym. Dla wielu osób niezwykle ważne staje się gruntowne uporządkowanie mieszkania przed świętami. W jaki jednak sposób zaplanować sprzątanie przed świętami, aby cały proces miał przysłowiowe ręce i nogi? Od czego zacząć sprzątanie na święta. Można się w tym przypadku posłużyć metodą od szczegółu do ogółu. Najpierw warto posprzątać zakamarki, wymyć okna, zgarnąć kurze, a dopiero później zabrać się za odkurzanie dywanów czy mycie podłóg.

plan sprzątania domu

Warto wcześniej rozpisać sobie plan sprzątania domu, który będzie uwzględniał zarówno zakres wykonywanej czynności, termin jej wykonania oraz osobę, która ma wykonać daną czynność. Aby spokojnie zdążyć z gruntownymi porządkami, warto cały proces rozpocząć już na dwa tygodnie przed świętami. Taki zapas czasu pozwoli na dokładne posprzątanie wszystkich zakamarków. Po skończonych porządkach można będzie planować potrawy na świąteczny stół.

 

You may also like...