Sprzątanie przed świętami. Generalne porządki w okresie przedświątecznym – organizacja sprzątania

Jak szybko i sprawnie posprzątać mieszkanie przed świętami nie przemęczając się zbytnio, a do tego nie wydając zbyt dużo pieniędzy na środki czystości?

organizacja sprzątania

Czy takie zadanie jest w ogóle wykonalne? Okazuje się, że jak najbardziej tak – wszystko zależy od właściwego podejścia do tematu i dobrej organizacji pracy. Na samym początku dobrą praktyką będzie zrobienie listy – co trzeba posprzątać. Taka rozpiska pomoże ustalić konkretny harmonogram poszczególnych czynności. Właściwa organizacja sprzątania może skrócić czas potrzebny na przedświąteczne porządki nawet o połowę.

Sprzątanie przed świętami

Sprzątanie przed świętami to tylko jedna z czynności – trzeba przecież znaleźć także czas na przygotowanie świątecznych potraw czy zakupy prezentów. Warto więc do minimum ograniczyć czas porządków. Może w tym pomóc regularne sprzątanie mieszkania i wszystkich jego zakamarków. Jeżeli chodzi o kwestię finansową, to zamiast drogich środków czystości można przygotować własne specyfiki na bazie octu, sody oczyszczonej i olejków eterycznych. Alternatywnym pomysłem będzie wynajęcie osoby do sprzątania – taka usługa to koszt kilkuset złotych.

 

You may also like...