Porządki przed Bożym Narodzeniem. Świąteczne sprzątanie w mieszkaniu – porządki domowe

Sprzątanie na wielką skalę w wielu polskich domach odbywa się zazwyczaj dwa razy do roku – przed świętami Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia. Wówczas każde pomieszczenie jest gruntownie czyszczone.

porządki domowe

Czasami jednak pojawia się problem dotyczący tego, jak zaplanować porządki domowe. Od czego zacząć aby były one efektywne i nie ciągnęły się w nieskończoność? Można zastosować jedną ze sprawdzonych taktyk.

porządki przed Bożym Narodzeniem

Każda gospodyni domowa ma z pewnością swoją autorską recepturę na to jak powinny wyglądać porządki przed Bożym Narodzeniem. Pewna grupa osób preferuje sprzątanie pomieszczeniami. Oznacza to, że jednego wieczoru sprzątają łazienkę, innego sypialnię, później kuchnię – a na końcu zostają jeszcze porządki kosmetyczne jak odkurzenie i umycie podłóg. Inna metoda, to sprzątanie tematyczne. Zakłada ono, że np. jednego dnia myje się okna w całym domu, a innego ściera kurze z półek. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, która z wymienionych metod jest bardziej skuteczna. Wiele w tym względzie zależy od osobistych preferencji, wielkości mieszkania czy też czasu jak można przeznaczyć na domowe porządki.

 

You may also like...