Jaką pralkę slim wybrać?

Pralka slim jest idealnym rozwiązaniem do niewielkich łazienek, gdzie liczą się sprytne rozwiązania i oszczędność miejsca.

Czym charakteryzuje się pralka slim?

Pralki slim mogą być ładowane od frontu. Tym, co odróżnia je od tradycyjnych urządzeń piorących jest ich głębokość, która nie wynosi na ogół około 45 cm. Niektórzy producenci wprowadzają na rynek pralki slim o głębokości 30 cm. Ich szerokość jest zazwyczaj taka sama jak pralek standardowych. Najlepsze pralki mogą być też ładowane od góry. Nie różnią się też sposobem działania. Pralka slim posiada wszystkie funkcje prania, tak jak ,, duża” pralka. Jednak ich zdecydowanym plusem jest, to, że można je umieścić w zabudowie lub ustawić w małej łazience, a także kuchni.

Ranking pralek. Jaką pralkę slim wybrać?

  1. Pralki ładowane od góry są bardzo dobrym pomysłem na jeszcze większą oszczędność miejsca. Nie zajmują przestrzeni, co w tradycyjnym ładowaniu od frontu występuje. Drzwiczki urządzenia ładowanego od frontu bywają kłopotliwe, zwłaszcza, że zaleca się od czasu do czasu pozostawienie otwartych drzwiczek, tak, aby resztki wody mogły wyparować, a w pralce nie gromadziła się pleśń.
  2. Maksymalny załadunek w pralkach slim wynosi około 6 kilogramów. Większa pojemność oznacza, że pralka może nie spełnić swojej roli, jaką jest ergonomiczne wykorzystanie miejsca na małej przestrzeni.
  3. Najlepsze będą te, które aktywnie zmniejszają zużycie wody podczas prania. Pralki wyposażone w czujnik umieszczony w urządzeniu rozpoznaje ilość załadunku wewnątrz bębna. Dzięki temu możliwy jest pobór wody dostosowany do ilości odzieży. Redukuje to koszty związane z zużyciem wody i jest przy tym ekologiczne.
  4. Klasa energetyczna jest tak samo istotną, jak w przypadku pralek o standardowych rozmiarach. Oczywiście, najbardziej opłacalna klasa energetyczna to A+++. Pozwala na zmniejszenie rachunków za prąd, co korzystnie wpływa na budżet domowy. Chociaż zasada jest taka, że im wyższa klasa energetyczna, tym więcej trzeba wydać na pralkę, to taki zakup w perspektywie długoterminowej jest zdecydowanie bardziej opłacalny.
  5. Najlepsze pralki są wyposażone w wyświetlacz. Dzięki temu mamy pewność, że ustawiliśmy taki program, jaki chcieliśmy i nie doszło do pomyłki. Wyświetlacz pokazuje też ile czasu zostało do końca prania. Niektóre pralki slim nie mają wyświetlacza. Jeśli nie przeszkadza nam jego brak, możemy kupić model bez wyświetlacza. Będzie on cenowo niższy niż gdybyśmy nabyli pralkę z wyświetlaczem.
  6. Regulowana prędkość wirowania pozwala na jak najlepsze wykorzystanie tej funkcji w odniesieniu do różnych materiałów, które są przeznaczone do prania. Delikatne tkaniny ustawimy na niewielkie obroty, zaś pościel i ręczniki możemy wirować w maksymalnej temperaturze.
  7. Na małych przestrzeniach bardzo istotne jest to, aby urządzenie pracowało w miarę cicho. Łomoczące odgłosy bywają męczące dla domowników i po prostu przeszkadzają. Im cichsza pralka, tym większy komfort i zadowolenie z użytkowania pralki slim.

Ranking pralek. Gdzie szukać najlepszych modeli?

Najprostszym sposobem jest porównanie różnych modeli w internecie np. na stronie https://swiatpralek.pl/. Jeśli zależy nam na jak największej oszczędności, powinniśmy skalkulować, czy bardziej opłaca nam się zamawiać ją przez internet, czy może lepiej udać się do sklepu i kupić na miejscu. Miejmy też na uwadze, że zamawiający na stronie internetowej sklepu, często mamy możliwość odbioru pralki na miejscu, w sklepie. Jest to wygodne i wymaga mniej czasu, niż chodzenie od jednego sklepu do drugiego.

You may also like...