Płyta meblowa grubość. Nowe, lepsze płyty meblowe – płyta meblowa fornirowana

Dawniej meble produkowane były z litego drewna. W ówczesnych czasach nie było ani takiego zapotrzebowania na meble z powodu ograniczonej liczby potencjalnych odbiorców. Mały rynek zbytu to jeden z powodów dla których produkowano meble z litego drewna. Nawet gdyby rynek był większy i byłby problem z produkcją mebli z litego drewna to brak by było technologii pozwalającej na produkcje mebli z innych materiałów.

Płyta meblowa – grubość

Obecnie produkuje się meble z płyt meblowych. Najczęściej są to sklejone ze sobą odpady w postaci wiór i pyłów drewnianych. Pozwala to na znaczne zwiększenie wydajności procesu produkcji mebli. Zmniejszają się koszty produkcji przez co stać na nie szersze grono odbiorców. Zmniejsza się czas potrzebny na wyprodukowanie mebli z takich płyt a także ilość wycinanych drzew na potrzeby meblarskie. Oczywiście taka sklejona płyta meblowa nigdy nie będzie równie jakościowa jak lite drewno. Płyta meblowa grubość może mieć różną, począwszy od bardzo cienkich, wykorzystywanych jako boczne ścianki do grubszych i masywniejszych płyt tworzących fronty meblowe.

płyta meblowa fornirowana

Dla bardziej wymagających konsumentów stworzono metodę produkcji płyt meblowych do złudzenia przypominających prawdziwe drewno, czyli płyta meblowa fornirowana. Różnica pomiędzy zwykłą płytą a płytą fornirowaną polega na tym że w drugim przypadku dodaje się dodatkową warstwę. Warstwa ta jest lepszej jakości niż znajdująca się w środku płyta meblowa. W wyniku czego otrzymujemy płytę meblową z wierzchu do złudzenia przypominającą płytę o rdzeniu gorszej jakości.

 

You may also like...