Harmonogram sprzątania mieszkania. Jak usprawnić sprzątanie mieszkania? Grafik sprzątania mieszkania

Sprzątanie jest czynnością, której większość osób nie lubi. Jednak, jak by nie patrzeć, sprzątać trzeba i to w miarę regularnie, w przeciwnym razie bardzo szybko zacznie otaczać nas sterta śmieci i kurzu – a w takim otoczeniu niezbyt przyjemnie się żyje.

harmonogram sprzątania mieszkania.

Dla usprawnienia porządków warto przygotować harmonogram sprzątania mieszkania. Należy w nim uwzględnić zarówno czynności wykonywane każdego dnia, jak i te, który wykonuje się raz w tygodniu czy raz w miesiącu. Prosty przykład – okna wystarczy umyć co kilka tygodni, z kolei naczynia warto myć każdego dnia. Dla lepszej organizacji czasu dobrym pomysłem jest także zanotowanie ile czasu będzie potrzebne na wykonanie konkretnej czynności – pozwoli to na umiejscowienie jej w konkretnej porze dnia.

Grafik sprzątania mieszkania

Grafik sprzątania mieszkania powinien wisieć w widocznym miejscu, tak aby zawsze mieć go w zasięgu wzroku. Dzięki temu nie można będzie wytłumaczyć się niepamięcią, na przykład do wyniesienia śmieci czy umycia naczyń. Przy układaniu harmonogramu warto pamiętać o tym, aby czynności rozłożyć w miarę równomiernie – dzięki temu nie wystąpi syndrom przemęczenia porządkami.

 

You may also like...