Chańcza – największe atrakcje

Jezioro Chańcza to popularny kierunek wakacyjnych wyjazdów. Spokojne okolice, tereny rekreacyjne i piękne widoki skutecznie przyciągają turystów z całego kraju. Znajdziemy tutaj szerokie plaże, lasy i łąki, które zachęcają do pieszych wycieczek. Jednak to nie wszystko! W pobliżu znajduje się wiele atrakcji: przedstawiamy 5 największych z nich!

1. Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie – miejsce, które zachwyci nie tylko najmłodszych podróżników. Spotkamy tutaj postacie z najpiękniejszych bajek, możemy przejść się dydaktycznymi ścieżkami oraz skorzystać z oferty rozrywkowej.

2. Średniowieczna Osada w Hucie Szklanej – rozległy teren, który pozwala na zapoznanie się z typową architekturą wiejską z czasów średniowiecznych. Na terenie kompleksu organizowane są również warsztaty (m. in. z tkactwa czy wikliniarstwa).

3. Zamek Krzyżtopór – ruiny zamku zbudowanego w XVII wieku. Jest to rozległy kompleks pałacowy, który zachowany jest w bardzo dobrym stanie.

4. Podziemna Trasa Turystyczna w Opatowie – podziemne korytarze, które pełniły funkcję lochów. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który opowiada historie sprzed wielu lat. W lochach spotkamy Białą Damę, a dla pełnoletnich uczestników przewidziana jest degustacja wina.

Szukając noclegów w okolicach Chańczy warto zwrócić uwagę na ofertę prywatną: kwatery, pensjonaty i domki letniskowe. Jeśli chodzi o domki Chańcza oferuje szeroką gamę budynków, które różnią się wielkością i standardem.

You may also like...