Jak urządzić łazienkę? Pomysły na wygodną i funkcjonalną łazienkę

Jak urządzić łazienkę, aby była wygodna, funkcjonalna, a do tego ładna? Przedstawiamy pomysły na aranżacje łazienki w różnych stylach.

Jak urządzić łazienkę?

Łazienka to pomieszczenie, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Gdy to osiągniemy, dopiero później możemy zastanawiać się nad kwestiami estetycznymi. Projektując łazienkę, trzeba wziąć pod uwagę bezpieczeństwo (np. gniazdka elektryczne nie powinny znajdować się zbyt blisko umywalki), a także zbytnio nie zagracać tego pomieszczenia. W urządzaniu łazienki mogą pomóc internetowe poradniki, w których znajdziemy wiele inspiracji, a także praktyczne porady dotyczące rozmieszczenia poszczególnych mebli i sprzętów.

Gdy zaprojektujemy funkcjonalną łazienkę, możemy skupić się na kwestiach estetycznych. Najpierw powinniśmy wybrać styl, jaki ma przeważać we wnętrzu. Oto kilka naszych propozycji:

Łazienka glamour

Łazienki glamour są bardzo eleganckie i luksusowe. Ten styl kojarzy się z licznymi błyskotkami, wielkimi lustrami i wanną na nóżkach. Jednak wbrew pozorom daje nam on wiele możliwości interpretacji. W nowoczesnej łazience w stylu glamour znajdziemy dużo lustrzanych elementów, meble na wysoki połysk i wszystko w raczej delikatnej, stonowanej kolorystyce (ewentualnie ze złotymi dodatkami). Nieodłącznym elementem takiego wnętrza są również kryształowe dodatki, ozdobne ramy luster czy eleganckie uchwyty mebli. Decydując się na nowoczesną łazienkę w stylu glamour, warto również pomyśleć o ozdobnych płytkach lub stylowej tapecie.

Jednak zupełnie inaczej wygląda to w łazience glamour w starym stylu. W takim wnętrzu króluje barokowa elegancja. Zamiast połyskujących, białych mebli, częściej znajdują się te wykonane z marmuru. Charakterystycznym elementem jest również pikowany fotel lub pufa, która może znajdować się niedaleko umywalki lub przy oknie. Ten element wyposażenia sprawi, że łazienka stanie się jeszcze bardziej przytulna i wygodna. Warto jednak pamiętać, że łazienki w stylu glamour lepiej sprawdzają się w dużych pomieszczeniach.

Meble łazienkowe w stylu rustykalnym

Dużą popularnością cieszą się również wnętrza w stylu rustykalnym. W takich łazienkach zazwyczaj znajdziemy wiele drewnianych elementów, a także proste, białe lub kremowe meble. W rustykalnych wnętrzach zazwyczaj panuje minimalizm, a także znajduje się tam wiele elementów związanych z przyrodą. Ten pomysł na łazienkę, świetnie sprawdzi się, gdy nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią. Dzięki temu uda nam się stworzyć nie tylko ładne i przyjemne, ale również funkcjonalne wnętrze. W tym przypadku warto również zadbać o charakterystyczne dodatki, takie jak wiklinowy kosz na pranie czy drewniana mydelniczka.

Funkcjonalna łazienka w stylu industrialnym

Bardzo funkcjonalne są również łazienki w stylu industrialnym, które również charakteryzuje minimalizm. W takich wnętrzach zazwyczaj znajdziemy drewniane i metalowe elementy. Dobrym pomysłem jest również dodatkowe, ścienne oświetlenie, ponieważ industrialne łazienki zazwyczaj są dość ciemne. Do takich wnętrz najlepiej pasują klasyczne meble o nieskomplikowanych kształtach, które nie zajmują zbyt wiele miejsca.

You may also like...