Eleganckie wnętrze – szybko i na długo

Chyba każdy z nas chce przebywać na co dzień w mieszkaniu, które jest eleganckie, a przy tym zapewnia wygodę i komfortowe samopoczucie. Osiągnięcie tego celu nie jest trudne. Będzie w dużej mierze zależało od kolorów na jakie się zdecydujemy.

Kolory – czy na pewno?

Zastosowanie wielu różnych kolorów na ścianach naszego mieszkania może mieć wiele zalet. Odpowiednio dobrane barwy mogą powiększać lub pomniejszać pomieszczenia, ocieplać je, dodawać energii lub pozwoli się zrelaksować. Ponieważ różne pomieszczenia w naszym mieszkaniu pełnią różne funkcje i oczekujemy od nich wywoływania w nas odmiennych nastrojów, łatwo jest wywołać niemiłe w odbiorze i męczące połączenia kolorów. Ponadto bardzo kolorowe wnętrza dość szybko tracą swój świeży i nowoczesny wygląd, ponieważ moda na dane barwy zmienia się nawet z roku na rok.

Co zamiast wielu kolorów?

Rezygnacja z wielu kolorów nie oznacza tylko białych lub tylko czarnych ścian. Dobrą alternatywą dla wielokolorowych ścian są monochromatyczne wnętrza. Ich idea polega na użyciu stonowanych, współgrających ze sobą barw. Ściany we współgrających ze sobą z jednej palety nadają całemu mieszkaniu harmonii. Natomiast użycie dodatków o fantazyjnych kształtach lub odmiennych fakturach pozwala na wyróżnienie poszczególnych pomieszczeń lub części mieszkania.

Dla kogo monochromatyczne wnętrza?

Wiele osób nie decyduje się na monochromatyczne wnętrza. Część z nich obawia się, że zastosowanie zbliżonych do siebie barw wywoła w mieszkaniu efekt monotonności i przytłoczenia. Czy na pewno jest się czego obawiać? Wcale nie chodzi tu o całkowitą rezygnację z kolorów w naszym mieszkaniu, ale rozmyślne ich użycie. Ściany utrzymane w jednolitej tonacji nadadzą wszystkim pomieszczeniom elegancji i szyku. Charakteru i indywidualności pomieszczeniom można nadać przez zastosowanie wzorzystych, jednak utrzymanych w dominującej kolorystyce dodatków. W zamian na czas spędzony na konsekwentnym wyborze kolorystyki i utrzymanych w niej dodatków zyskujemy eleganckie i ponadczasowe wnętrze.

 

You may also like...