Zasady gry liczbowej Lotto

Lotto to najpopularniejsza, a jednocześnie najstarsza w Polsce gra liczbowa. Znana jest też powszechnie pod swoimi poprzednimi nazwami – Toto-Lotek i Duży Lotek. Pierwsze losowanie Lotto (wtedy Toto-Lotka) odbyło się w styczniu 1957 roku, i mimo upływu ponad 60 lat nie ubywa jej zwolenników. Jest to dość zrozumiałe – zasady nie są trudne, cena nie jest wygórowana, natomiast kwoty, które możemy wygrać, potrafią onieśmielić. Najwyższa do tej pory wygrana wyniosła 36 726 210, 20zł – warto więc od czasu do czasu zaryzykować.

Lotto – zasady

Zasady gry są banalnie proste. W każdym losowaniu specjalna maszyna wybiera 6 liczb z puli 49. Jeśli liczby te pokryją się z liczbami wcześniej przez nas wytypowanymi – wygrywamy. Pieniądze wypłacane są już za 3 zgodne liczby, im więcej się ich pokrywa – tym nagroda jest wyższa. Główna wygrana trafia do osoby, która poprawnie wytypowała wszystkie 6 liczb. Jeśli takich osób jest więcej, jest ona dzielona pomiędzy nimi.

Wyniki losowania dużego lotka

Losowania Lotto odbywają się trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki oraz soboty o 21:40. Można je śledzić na żywo na antenie TVP Info albo sprawdzić w Internecie, między innymi na oficjalnej stronie Lotto (www. lotto. pl).

You may also like...