Przedsiębiorstwo spedycyjne z długoletnim doświadczeniem

W internecie, jak i w telewizji bardzo często możemy natknąć się na reklamy różnych firm transportowych i spedycyjnych, które oferują swoje usługi i chwalą się długoletnim doświadczeniem w branży. Wiele osób uważa pojęcia spedycja i transport za tożsame i bliskoznaczne. Jednak to bardzo duży błąd, ponieważ nie są one synonimami. Na czym jednak polega spedycja i czym różni się ona od transportu?

Co to jest spedycja?

Spedycja, jak można najprościej stwierdzić, jest to działalność polegająca na organizacji przewozu różnego rodzaju towarów przy zastosowaniu odpowiednio środka transportu. Termin ten obejmuje także wszystkie czynności, które są niezbędne do bezpiecznego i terminowego dostarczenia ładunku z jednego punktu do miejsca docelowego. Można zatem uznać, że usługi spedycyjne to wszystkie procesy transportowe i związane z nimi usługi dotyczące zaopatrzenia czy też dystrybucji.

Kim jest spedytor i czym się zajmuje?

Spedytor to osoba, która jest odpowiedzialna za wysyłanie i odbieranie towarów, a także wykonuje takie czynności, jak załaduje, rozładunek, ubezpieczenie przesyłki. Zajmuje się także udzielaniem wszelkich informacji celnych i taryfowych. Praca spedytora wymaga odpowiednich umiejętności, powinien posiada zarówno umiejętności logistyczne, ale także posiadać znajomość co najmniej jednego języka obcego. Niezbędna może się okazać również dobra organizacja pracy, odporność na stres i umiejętność działania pod presją czasu.
Nie należy mylić jednak spedytora z przewoźnikiem, choć oba te pojęcia mają związek z transportem. Spedytora można nazwać “opiekunem paczki” do jego obowiązków należy bieżąca obsługa zleceniodawców i może on także sam zlecić transport przewoźnikowi.

Firma spedycyjna w Szczecinie

Szukając rzetelnej i profesjonalnej firmy spedycyjnej warto zwrócić uwagę na przedsiębiorstwo Spedycja Szczecin. Posiada ono wieloletnie doświadczenie w organizacji transportu zarówno na terenie kraju, jak i na terenie krajów europejskich. Firma cieszy się już od bardzo wielu lat zaufaniem i uznaniem stale powiększającego się grona klientów. Do każdego podchodzi indywidualnie i stara się sprostać nawet najbardziej wymagającym potrzebom. Przedsiębiorstwo gwarantuje bezpieczne i terminowe dostarczenie towaru do odbiorcy. Nie trzeba się bać o uszkodzenie ładunku czy opóźnienia. Firma dba o jak najbardziej kompleksową usługę i stara się błyskawicznie reagować w wypadku wystąpienia jakichkolwiek komplikacji.

You may also like...